شیوه حل مسائل باید بر مبنای اندیشه انقلابی باشد

مهندس فرهور، مدیرعامل نیروگاه شهید رجایی در مراسم جشن اعیاد شعبانیه، روز جهانی کار و کارگر و بزرگداشت روز صنعت برق، خطاب به کارکنان این شرکت اظهار داشت: روش حل مسائل در نیروگاه باید به گونه ای جدید، متفکرانه و هوشمندانه و براساس تفکر انقلابی باشد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی مدیرعامل نیروگاه، با اشاره به بخشی از سخنان مقام معظم رهبری در خصوص نحوه برخورد با مسائل گفت: رهبر معظم انقلاب در سخنانشان اشاره دارند که «من انقلابی هستم» این سخن به معنای آن است که ایشان برای حل مسائل، به روش خاص عمل می نمایند، نه شیوه ای که غربی ها تعیین می کنند؛ و این نحوه عمل انقلابی، اکنون می باید الگوی عمل ما در حل مسائل صنعت نیروگاهی باشد.
مهندس فرهور در ادامه افزود: جمله ای را خوانده بودم که نوشته بود؛ خداوند ما را توانا آفریده است؛ حق نداریم متوسط باشیم. این جمله بیان کننده آن است که از آن چه خداوند متعال به ما هدیه داده است می باید به درستی استفاده کنیم. در حقیقت، این توانایی در یکایک شما عزیزان وجود دارد. تجربه نشان داده است، هر جا اراده کردیم، هرجا به روش انقلابی عمل کردیم، هرجا که تفکر کردیم و نوع دیگری مسائل را حل نمودیم، موفق شده ایم.
مدیرعامل نیروگاه افزود: برای این که در مسیر فرمایشات رهبر معظم انقلاب حرکت کنیم، همکاران، زحمت های زیادی کشیدند. در این مسیر، منویات ایشان در محورهایی که مرتبط با تولید و صنعت است، در نیروگاه در حال پیاده سازی است. یکی از محورها به کارکنان جوان و با استعداد اشاره دارد که سعی نموده ایم از تجربه  کارکنان قدیمی استفاده کنیم تا تجربه و جوانی، در تلفیق با هم، موجب حل مسائل به شیوه ای دیگر شود که به همین منظور، در هر ماه، یک نفر واجد شاخص های شجاعت در کار، فعال و پرکار را به عنوان کارگر نمونه انتخاب و از ایشان تقدیر می کنیم تا به امید پروردگار، این حرکت موجب پیشرفت، هیجان بیشتر و تلاش بیشتر کارکنان شود.
در ادامه، پس از قرائت شاخص های تعریف شده برای انتخاب کارگر نمونه، «علی حسین علی زاده» از کارکنان معاونت تعمیرات و نگهداری نیروگاه سیکل ترکیبی، به عنوان کارگر نمونه ی ماه فروردین معرفی شد که با اهدای لوح تقدیر و هدیه، مورد تجلیل قرار گرفت. همچنین در این مراسم، به 5 نفر از کارکنانی که در سال 95، بیشترین توجه و کوشش را در مسیر آموزش داشته اند، هدایایی اهدا شد و جوایز همایش پیاده روی که به مناسبت مبعث حضرت رسول و هفته سلامت برگزار شده بود به قید قرعه به 15 نفر از شرکت کنندگان در این همایش اهدا گردید.
در پایان این گزارش آمده است، این مراسم با نوای ضرب مرشد و مولودی خوانی همراه بود که مورد استقبال کارکنان قرار گرفت.